تبلیغات
کلبه تنهایی - چهره شکسته «ابوالقاسم نزهت سرشت»
چهره شکسته «ابوالقاسم نزهت سرشت»

عرض ادب و احترام : 

تقریباً دو سال پیش مجموعه اشعار دوست پدربزرگم به دست من رسید که با مرارت و سختی بسیار در سن 94 سالگی رخت بر بست ؛ پدر بزرگ این اواخر از انزوا، فقر و تنهایی او حرف می زد؛ به واقع هنوز در طی این چند سال از خودم می پرسم چرا همه شاعرها تنها هستند؟ و یا تنها می میرند؟ صحبت در این باره اما مجال بسیاری مطلبد و از طرفی بهتر است بگذریم تا کام کسی بیش از این تلخ نگردد...تاکنون بنده چند شعر از ایشان در فضای مجازی منتشر کردم که اگر عمر به همراه مدیر محترم اینجا مجال دهند باز هم منتشر خواهم کرد.

«ابوالقاسم نزهت سرشت سال 1301 در شهر رشت به دنیا آمد و تحصیلات مقدماتی خود را در رشت به پایان رساند . پس از ورود به تماشاخانه گیلان به عنوان پیش پرده خوان شروع به ترانه سرایی نمود و در سال 1348 به عنوان دکور ساز به صدا و سیما روی آورد و بعد از مدتی مجددا ترانه سرایی را ادامه داد و تا امروز حدود 100 ترانه از ایشان به وسیله خوانندگان محلی اجرا گردید.»

چهره شکسته «از مجموعه اشعار فراق یار»

از چهره ام بخوانید ، رنج و ملامت ام را

غافل نبودم از کار ، حتا فراغت ام را

بگذشته دیگر این عمر ، با فقر و تنگدستی

هرگز ندادم از دست ، یک جو صداقت ام را

در چهره ام به بینید ، حفظ شرافت ام را

در زندگانی من ، هرگز نبوده شادی

رنج و تعب ببرده است ، دیگر لطافت ام را

از کار سخت دیروز ، دیگر نمانده نایی

میخ و چکش که بگرفت ، از سینه طاقت ام را.

ابوالقاسم نزهت سرشت

 

شعر نزهت بی پیرایه است و بی آلایش همیشه دنج زندگی می کند و آنقدر ساده که آیینه ی همه زندگی اوست. اشعار نزهت در مجموعه «فراق یار» تماما بر گرفته از زندگی شخصیش می باشد .[ دوشنبه 27 مهر 1394 ] [ 10:37 ق.ظ ] [ روزبه تنها ]

[ نظرات() ]


مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه